Konkurss "Skolas princese"

         8.marts, kā jau visiem zināms, ir pasludināts kā Starptautiskā sieviešu diena. Tā nu mēs, visas Sīļukalna pamatskolas meitenes, piedalījāmies šai dienai veltītajā konkursā, kura nosaukums bija – Skolas princese. Meiteņu mājasdarbs bija sagatavot kādu priekšnesumu. Nebija nozīmes, dziedi, dejo vai stāsti rindiņas no kāda literāra darba satura. Vēl svarīgs noteikums bija tāds, ka jāpaņem pašas gatavots rokdarbs. Un vēl obligāta prasība bija - jāierodas svārkveidīgā apģērbā, tas ir-  kleita vai svārki ar blūzi, vai ko citu.Tā nu mēs bijā iemācījušās pa dzejolim vai kādai dziesmai. Gadījās jau visvisādi, gan uztraukums lika trīcēt mūsu balsīm, gan uztraukums lika mums izdzēst vārdus no atmiņas svarīgākajā brīdī, bet kam gan negadās mazas ķibeles? Mums vajadzēja locīt avīzes lapas. Katra lapa bija jāpārloka uz pusēm, vēl uz pusēm, un vēl un vēl uz pusēm, kopā tās sanāk 4 reizes. Tas bija uz laiku, kura ātrāk. Vēl mums iedeva lapiņas ar jautājumiem par ēdināšanu, pārtiku un viesmīlību, un visu, kas varētu būs savā veidā saistīts ar sievietes sūtību. Tā nu mēs atbildējām. Nākošais uzdevums mums atkal bija uz lapas- burtu rēbuss, lielajām meitenēm vajadzēja atrast 18 puķu nosaukumus, mazajām 8 dārzeņu nosaukumus, tas arī bija diezgan grūti, jo bija maz laika. Pēc tam mums iedeva balonus, mazajām meitenēm, ( 1 .– 4.kl.), bija divi baloni, taču lielajām(6. – 9. kl.), bija 3 baloni. Vajadzēja sacensties, kura ilgāk noturēs balonus gaisā. Patiesībā tas bija ļoti grūti, kaut gan šķiet, kas tur tāds ir, nekas īpašs. Un pēdējais uzdevums bija ļoti aizraujošs, jo uz papīra lapas bija jāuzmodelē kāds īpašs tērps. Mums iedeva visādus auduma gabalus, līmi un šķēres, un pateica – uztaisiet savu sapņu tērpu. Nu tad mūsu fantāzijas raisījās un tinās vaļā, ko tik kura netaisīja, bija interesanti paskatīties!

Un tad pasākums bija noslēdzies, un atlika tikai viens – žūrija apkopoja rezultātus, kā arī puišu vērtējums pēc visa redzētā. Un tad tika paziņoti rezultāti- Skolas mazā princese bija Sigita Priževoite(4.kl.), bet Lielā – Baiba Greisle(9.kl.). Kad viņas saņēma balvas, sekoja skatītāju simpātijas atklāšana publikai. Mazā skatītāju simpātija sakrita ar vērtējumu, tā bija Sigita Priževoite, bet Lielā simpātijas titulu zēni  bija piešķīruši Laimai Eriņai(9.kl.).

Tas bija interesants un jautrs pasākums. Paldies jāsaka skolotājām un skolas zēniem, kas šo pasākumu vadīja un organizēja!

 

Agnese Upeniece, 9.kl.