"Pa grāfa Borha takām"-pasākums akcijas "Skolas soma" ietvaros

24. aprīlī visi skolēni devās uz Varakļāniem, lai akcijas "Skolas soma" ietvaros piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā "Pa grāfa Borha takām." Vispirms muzeja darbinieks Artūrs iepazīstināja ar Varakļānu pils vēsturi un izrādīja visas pils telpas. Bērniem vajadzēja nokāpt spocīgajā pils pagrabā un atrast tur ieroci-loku un bultas, lai varētu doties tālāk. Visi tika pie skrejriteņiem, un tālāk ceļš veda uz Varakļānu pilsētas centru- grāfu Borhu apaļo baznīcu, kur bērni uzzināja dažādus interesantus faktus par Borhu dzimtu. Pēc tam skolēni nokļuva pie Varakļānu pilsētas ģērboņa-lapsas, izbrauca velolabirintu un izbaudīja pilsētas laukuma skaistumu, vērojot strūklakas. Ceļš veda atpakaļ uz pili, kur skolēni sadalījās 2 komandās. Viena komanda mācījās loka šaušanu, bet otra- kā pārvarēt upi ar troses palīdzību, pēc tam komandas mainījās.Pēc sportiskajām aktivitātēm muzeja darbiniece Ilze aizveda visus uz pašu romantiskāko parka vietu-pie Mīlestības akmens, kur bērni uzzināja leģendu par grāfa Borha skaisto meitu Jadvigu. Pirms došanās mājās bērni dalījās izjūtās par dienas aktivitātēm pie ugunskura.