Ekskursija Valmieras novadā

   14.maijā devāmies ekskursijā uz Valmieras novadu. Arī šogad par ekskursiju milzīgs PALDIES jāsaka mūsu skolas bijušajam absolventam, uzņēmējam Edgaram Stikānam, kurš katru gadu dāvina  autobusu, lai mēs varētu iepazīt Latvijas skaistākās vietas. Vispirms devāmies apskatīt Sietiņiezi. Sietiņiezis ir viens no augstākajiem baltā smilšakmens atsegumiem Gaujas krastos, un skaistās un neparastās klintis izraisīja apbrīnu un sajūsmu!

Pēc tam braucām uz sukāžu „Granberry” ražotni, kur apskatījām, kā var saimniekot laukos. Viesmīlīgā saimniece Lāsma parādīja, no kā top sukādes, pastāstīja, kā tās tiek gatavotas un cienāja mūs ar pašas ražoto garšīgo produkciju.
Ilgu laiku pavadījām Brenguļu pagastā,  atpūtas vietā „Beverīnas labirinti”, jo tur tiešām ir, ko darīt pat visu dienu! Vispirms uzzinājām daudz ko jaunu par dzeņiem, izgājām 5 neparastus labirintus, apskatījām vairāk nekā 360 dažādas koka figūras un spēlējām 60 brīvdabas lielformāta spēles. Atliek tikai apbrīnot Beverīnas koka skulptūru parka īpašnieka Jāņa Jākabsona izdomu un talantu!
No Brenguļu pagasta tālāk devāmies uz Valmieru, uz Gaujas Stāvo krastu sajūtu parku, kur ikviens varēja iziet takas, kuras izvietotas starp kokiem. Tas bija izaicinājums 1.5 km garumā, 5-11 m augstumā ar 4 trošu nobraucieniem pāri Gaujai, un šo visu prieku varējām baudīt 3 stundas! Mājās atgriezāmies noguruši, bet priecīgi  par aizraujoši pavadīto  dienu.