Karjeras izglītības pasākums-mācību ekskursija.

Mācību ekskursija “Tirdzniecības centra veiksmes stāsts”

9. janvārī Sīļukalna un Dravnieku pamatskolu 7. – 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz t/c “Ūga” Preiļos, lai iepazītos ar vietējo uzņēmēju Ingūnas un Aigara Zīmeļu radīto un unikālo tirdzniecības uzņēmumu, tajā nodarbinātajām profesijām, gūtu priekšstatu par uzņēmēja darba specifiku, izaicinājumiem un riskiem mūsu reģionā, kā arī izmēģinātu sevi praktiskā darbībā – paši savām rokām pagatavotu picu. Pasākums tika organizēts ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Ekskursijas laikā skolēni iepazina tirdzniecības centra pārtikas veikala darba ikdienu, tajā nodarbinātās profesijas, klausījās interesantu un aizraujošu Aigara Zīmeļa stāstījumu par uzņēmējdarbības priekšrocībām un izaicinājumiem, par uzņēmējam nepieciešamajām rakstura īpašībām, prasmēm un zināšanām, uzsverot, ka zināšanas ir jebkura darba rezultāta veiksmes pamatā, bagātīgi ilustrējot ar konkrētiem piemēriem no dzīves un uzņēmējdarbības ikdienas, kā arī aicinot skolēnus apgūt pamatzināšanas fizikā, matemātikā un ķīmijā jau skolas solā, jo, kā norādīja A. Zīmelis, tieši tās ir mūsu dzīves pamatu pamats. Skolēni tika iepazīstināti ar tādām t/c nodarbinātajām profesijām kā apsargs, zāles darbinieks, noliktavas darbinieks, mārketinga speciālists, pārtikas tehnologs, gaļas izcirtējs, kasieris u.c. Tirdzniecības zāles apmeklējuma beigās katram interesentam tika dota iespēja praktiski izmēģināt sevi kasiera darbā – iepazīties tuvāk ar kases aparātu, noskenēt preces, apkalpot pircējus.
Tā kā tirdzniecības centrā darbojas arī picērija, šeit visus laipni sagaidīja SIA “Picu bode” valdes locekle Aija Vanaga, kura arī iepazīstināja ar šeit nodarbinātājām profesijām (pavārs konditors, viesmīlis, apkopējs, pavāra palīgs, picērijas vadītājs) un picērijas darba specifiku. Skolēni ar interesi vēroja pavāres konditores picas pagatavošanas paraugdemonstrējumus un klausījās aizraujošo stāstījumu par sava darba niansēm. Beidzot tika dota iespēja arī katram pašam izmēģināt savu roku picas pagatavošanāun pārliecināties, vai tas, ko tikko skatīja ar acīm un kas šķita vienkārši izdarāms, ir tikpat vienkārši realizējams arī pašam to darot. Izrādījās, ka tomēr ir nepieciešamas zināmas prasmes un iemaņas, lai pica izdotos akurāta un pircējam pievilcīga ne tikai pēc garšas, bet arī izskatītos labi. Bet beigās nogaršojot pašu gatavoto picu, katram tā šķita vislabākā, visskaistākā un visgaršīgākā.

Lolita Šmukste,
pedagoģe- karjeras konsultante